Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Bądzcie z nami - Nr KRS 0000152522 Nr Konta: 081240 4719 1111 0000 5184 4280 OPP
O nas Aktualności Nasi przyjaciele Darowizna 1% podatku Kontakt
 
 
Znajdujesz się na: O nas


Stronę redaguje Ola Dinges


gieka.pl
O nas
  • Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Bądźcie z nami" powstało w styczniu 1992 r. Skupia ono grono przyjaciół osób niepełnosprawnych, a szczególnie dzieci i młodzieży. Celem działalności Stowarzyszenia jest całkowicie bezinteresowna pomoc słabszymi potrzebującym, którzy zmuszeni są żyć w innym wymiarze swojej sprawności fizycznej i intelektualnej. Chcemy wspierać, dostarczać informacje, rozwiązywać problemy, dawać nadzieję i wywoływać uśmiech na twarzach naszych podopiecznych. Dlatego jako logo wybraliśmy uśmiechnięte "Słoneczko".

    Przesłaniem Stowarzyszenia jest integracja niepełnosprawnych ze społeczeństwem. Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Bądźcie z nami" od 1992 r. organizuje festyny i imprezy integracyjne, występy teatralne, akcje charytatywne, spotkania edukacyjne poświęcone osobom niepełnosprawnym. Stowarzyszenie poprzez swoją działalność promuje ideę kształtowania odpowiedzialności społecznej i uczy, zwłaszcza zdrowych, młodych ludzi wrażliwości i odpowiedzialności za drugiego, słabszego człowieka. Niepełnosprawni, dzięki inicjatywie Stowarzyszenia, stają się bardziej aktywni w obowiązkach dnia codziennego i łatwiej znajdują swoje miejsce w środowisku zdrowych rówieśników.

    Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Bądźcie z nami" działa na terenie całej Polski. Siedziba organizacji znajduje się w Krakowie. Od października 2004 r. Stowarzyszenie jest Organizacją Pożytku Publicznego. Działalność Stowarzyszenia oparta jest wyłącznie na pracy wolontariuszy, wśród których są harcerze, młodzież, osoby prywatne, wojskowi, policjanci oraz wychowawcy z ośrodków wsparcia i szkół specjalnych.

    Na przestrzeni 19 lat swojej aktywności Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Bądźcie z nami" zorganizowało ponad 70 imprez integracyjnych, pomogło wielu ośrodkom wsparcia i szkołom specjalnym oraz współuczestniczyło w różnych inicjatywach społecznych.

SPN "Bądzcie z nami"
ul. Piekarska 3
31-067 Kraków

tel./fax +48 (12) 637 33 94
tel. kom. +48 602 188 766
tel. +48 (12) 430 63 13

więcej...

Strony www OSI GO3.pl

Odwiedziło nas osób