Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Bądzcie z nami - Nr KRS 0000152522 Nr Konta: 081240 4719 1111 0000 5184 4280 OPP
O nas Aktualności Nasi przyjaciele Darowizna 1% podatku Kontakt
 
 
Znajdujesz się na: Aktualności"Ze słoneczkiem jak z orderem" - XX Wystawa i aukcja "Bądźcie z nami"


Stronę redaguje Ola Dinges


gieka.pl
Aktualności
1488664212_au26.JPG
"Ze słoneczkiem jak z orderem" - XX Wystawa i aukcja "Bądźcie z nami"

Spotkała nas ogromna radość - pan Leszek Wójtowicz porównał ze wzruszeniem nasze słoneczko do orderu podczas XX jubileuszowej Wystawy i Aukcji w hotelu Novotel City West. Jubileusz uświetnił swoim występem ukochany przez Krakowian bard - Andrzej Sikorowski, a akompaniował mu świetny gitarzysta - Jacek Królik.

2 marca 2017 na XX Jubileuszowej Wystawie i Aukcji spotkali się młodzi artyści niepełnosprawni ze swoją wierną publicznością. Wchodzących gości witali harcerze Hufca Kraków Podgórze, przylepiając im nasze słoneczka, bez których nie może odbyć się żadna impreza.

Jak zawsze, hotel Novotel City West, od samego poranka żył naszą uroczystą imprezą. Wspólnie
z wychowawcami ośrodków biorących udział w aukcji, przemienili sale bankietowe w galerię sztuki.
Dla młodych autorów możliwość pokazania swych prac szerszej publiczności zawsze znaczyła i znaczy bardzo wiele.

Zgromadzonych gości powitała Dyrektor hotelu - Wioletta Krzemień-Banott wspólnie z Cecylią Chrząścik - Prezesem Stowarzyszenia. Wśród znamienitych gości był z nami Poseł RP - Józef Lassota.  Impreza odbyła się pod  patronatem Starosty Krakowskiego - Józefa Krzyworzeki.

Z ogromną przyjemnością Zarząd Stowarzyszenia uhonorował złotym słoneczkiem - odznaką Stowarzyszenia - panią dyrektor hotelu - Wiolettę Krzemień-Banott - za wsparcie działań na rzecz osób niepełnosprawnych.

Tak się zdarzyło, że zarówno pierwszą jak i jubileuszową aukcję otwierał swoim koncertem - pan Andrzej Sikorowski, wprowadzając nas w krakowskie klimaty. Był z nami już po raz trzeci, zawsze słuchamy go z ogromną przyjemnością. Krakowskie ballady od lat zapisują się nam w pamięci magicznymi metaforami i mistrzostwem słowa. Publiczność, śpiewając wspólnie z artystą, nagrodziła koncert gromkimi brawami. Nagrodą była rzeźba niedźwiedzia polarnego autorstwa artysty-rzeźbiarza - Mariusza Dydo.

I tak przeszliśmy do kolejnego punktu imprezy - licytacji, którą poprowadzili nasi przyjaciele artyści Piwnicy Pod Baranami -  niezastąpieni Rafał Jędrzejczyk i Leszek Wójtowicz. Wprowadzili gości w radosny nastrój swoimi anegdotami. Ostatni obraz, przedstawiający kościółek na wsi, o wymownym tytule "Moja ostoja", cieszył się największym powodzeniem. Był to rekord aukcji - 1000 zł! 

Całkowity dochód z wystawy i aukcji przeznaczony będzie na materiały plastyczne dla  Ośrodków  i Szkół Specjalnych biorących udział w imprezie. 

W przerwie w foyer zaroszonych gości kawą i herbatą częstowała firma Sabro, a ciasteczkami firma Catering Turscy oraz krakowska firma Piggy.

Nasze dzieła sztuki, pod pieczołowitą ochroną, zostały przewiezione do hotelu przez Radio Taxi Wawel.

 

W imprezie wzięli udział podopieczni ośrodków:

  • SOSW nr 6 im. Jana Pawła II  Kraków, ul. Niecała 8
  • SOSW im. Poczty Polskiej  Skawina, ul. Żwirki i Wigury 9
  • Zespół Szkół Specjalnych  Nr 6 Kraków, ul. Ptaszyckiego 9
  • Środowiskowy Dom Samopomocy  Kraków, ul. Piekarska 3
  • Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki "Terapia Przez Sztukę" Kraków, ul. Papiernicza 2


Tym razem autorem zdjęć z imprezy jest Redaktor Naczelny "Naszych Spraw" - pan Ryszard Rzebko. Autorem katalogu wystawy jest pan Krzysztof Radoszek - firma Radoszek Arts, a wydrukowała go, jak zawsze, Drukarnia Skleniarz.

 

Patronat medialny :

  • TVP Oddział Kraków
  • Radio Kraków
  • Magazyn  Osób Niepełnosprawnych „Nasze Sprawy”
  • Gazeta Krakowska.
SPN "Bądzcie z nami"
ul. Piekarska 3
31-067 Kraków

tel./fax +48 (12) 637 33 94
tel. kom. +48 602 188 766
tel. +48 (12) 430 63 13

więcej...

Strony www OSI GO3.pl

Odwiedziło nas osób