Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Bądzcie z nami - Nr KRS 0000152522 Nr Konta: 081240 4719 1111 0000 5184 4280 OPP
O nas Aktualności Nasi przyjaciele Darowizna 1% podatku Kontakt
 
 
Znajdujesz się na: AktualnościBajkowy świat i nie tylko w Bagateli


Stronę redaguje Ola Dinges


gieka.pl
Aktualności
1495044597_SPN2017Bagatela040.jpg
Bajkowy świat i nie tylko w Bagateli

Minęły 24 lata - 24 spotkania na deskach teatru Bagatela. Największymi wartościami tych spotkań są: bezinteresowność, chęć pomagania i radość bycia razem. A wszystko to zawdzięczamy dyrekcji i pracownikom teatru, pedagogom
z ośrodków wychowawczych i przedszkoli intergracyjnych oraz publiczności, którą stanowią zaproszeni goście i uczniowie szkół masowych.

W kolorowy świat Pszczółki Mai wprowadziły nas rozradowane maluszki z "Chatki Puchatka". Scena rozkwitła barwnymi kwiatuszkami, pomiędzy którymi uwijały się pracowite pszczółki, konik polny, mrówki oraz biedronki. Było radośnie i wesoło.

Przy okazji wspomnienia o Pszczółce Mai przesłaliśmy ciepłe myśli i życzenia zdrowia naszemu Przyjacielowi - panu Zbigniewowi Wodeckiemu.

Dom to miejsce, gdzie choćby pod gołym niebem, ludzie są RAZEM. O tym miejscu opowiadały również przedszkolaki
z przedszkola nr 151 w przedstawieniu zatytułowanym "Zagubiony czas". Bardzo ważnym przesłaniem tej opowieści jest tęsknota dzieci do wspólnej zabawy z rodzicami, którzy wciąż nie mają dla nich czasu. Dzieci ruszają więc na wyprawę
w jego poszukiwaniu.

Jednym z przykładów pokolenia, które przeżywało z nami radość występów w teatrze Bagatela jest Maja Łuc, która zakończyła swoją edukację w szkole SOSW im. Poczty Polskiej w Skawinie, a my pożegnaliśmy ją na scenie. Maja zaśpiewała kilka utworów, czym potwierdziła swój wokalny talent i zdobyte wcześniej nagrody. Nagrodziliśmy ja gromkimi brawami.

 Motywem przewijającym się w spektaklach w tym roku była próba odpowiedzi na pytanie, czym jest dla nas dom. Zgodnie z powiedzeniem nieznanego autora - "Twój dom może ci zastąpić cały świat. Cały świat nigdy nie zastąpi ci domu".   Szczęście małych wiewiórek zostaje przerwane przez złe wilki. Wiewiórki są zmuszone do opuszczenia rodzinnego domu
i poszukiwania nowego. Przeżywają różne przygody i na końcu znajdują przyjaciół, którzy pomagają im w budowaniu nowego domu. Przedstawienie „Długa droga do domu” to opowieść o  tym jak ulotne jest szczęście i spokój rodziny, oraz również o tym, że nie ważne jest gdzie jesteśmy, ale z kim jesteśmy. O tym opowiedzieli nam uczniowie SOSW nr 6 dla Dzieci Niedosłyszących im. Jana Pawła II.

Morską przygodę i opowieść o odważnych żeglarzach przeżywaliśmy wspólnie z  Zespołrem Świetliki z SOSW nr 3. Było spotkanie z piratami, był kapitan Hak i bitwy morskie z doskonałym podkładem muzycznym.

Na scenie pojawiła się grupa teatralna Granda, która rozbawiła widownię i poderwała ją do tańca. Widownia kołysała się
w rytm muzyki i biła brawo.

Przedstawienie „Cienki Harry, czyli zemsta Apaczów” w wykonaniu ulubionych aktorów zespołu teatralnego MIT z ŚDS Fundacji „Leonardo” przeniosło nas w świat rozległych prerii dzikiego zachodu, gdzie ściera się świat osadników z rdzennymi mieszkańcami Ameryki. Wiernie została oddana atmosfera małego miasteczka Colorado Springs, w którym rozgrywały sie przeróżne historie: napad na bank, taniec Indianki, poszukiwanie 2 zbiegów, a nad wszystkim sprawował pieczę szeryf Cienki Harry. Widownia nagrodziła spektakl owacją na stojąco.

Na zakończenie tradycyjnie spotkaliśmy się wszyscy na scenie. Spadł na nas słodki deszcz cukierków....

I tym razem, z ogromną przyjemnością, wręczyliśmy odznaki Stowarzyszenia za działalność na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej - 2 srebrne i 1 złote słoneczko. Złotym słoneczkiem uhonorowaliśmy panią Ewę Pawlik - prowadzącą nasze spotkania w teatrze Bagatela oraz 2 panie terapeutki z ŚDS Leonardo: pania Krystynę Morawiec i panią Grażynę Pyrzanowską. Jak zawsze był z nami Pan Piotr Kubic - to dzięki niemu możemy wracać do tych chwil do przeżyć zatrzymanych w kadrze - dzięki !

Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Krakowa - prof. Jacek Majchrowski.

Patronat medialny:

  • Magazyn Osób Niepełnosprawnych „Nasze Sprawy"
  • TVP OddziałKraków
  • Radio Kraków
  • Gazeta Krakowska
SPN "Bądzcie z nami"
ul. Piekarska 3
31-067 Kraków

tel./fax +48 (12) 637 33 94
tel. kom. +48 602 188 766
tel. +48 (12) 430 63 13

więcej...

Strony www OSI GO3.pl

Odwiedziło nas osób