Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Bądzcie z nami - Nr KRS 0000152522 Nr Konta: 081240 4719 1111 0000 5184 4280 OPP
O nas Aktualności Nasi przyjaciele Darowizna Ubezpieczenia PZU 1% podatku Kontakt
 
 
Znajdujesz się na: AktualnościBal nad bale!


Stronę redaguje Ola Dinges


gieka.pl
Aktualności
1517409163_SAM_0566.JPG
Bal nad bale!

Balem rozpoczęliśmy nowy rok naszych działań... 30 stycznia zostaliśmy zaproszeni po raz 22-gi przez Dyrekcję i Uczniów Zespołu Szkół w Korzkwi.

Na progu szkoły czekali na nas uśmiechnięci wolontariusze Klubu "Pomagamy". Pomagali autentycznie! Powitała nas też pani Dyrektor- Regina Styn, zapraszając do siebie naszą panią Cecylię. Nastąpiła również wymiana prezentów - panie zostały obdarowane obrazami malowanymi przez uczniów.

 

W rytm zabawy wprowadzili nas uczniowie szkoły, prezentując program: "Tańce całego świata" I tak - pierwszy taniec to rosyjskie Walonki. Rozbawieni goście od razu  gromkimi brawami włączyli się w nastrój zabawy.

Kolejno na scenie uczniowie tańczyli w rytm krakowiaka, zaprezentowali taniec belgijski, Walc angielski, a następnie tanecznym krokiem przeszli do Ameryki Północnej. Tu poznaliśmy taniec "Can`t stop the feeling", Rock and Roll, Axel F.

Po Ameryce Pólnocnej przyszła pora na Amerykę Południową i oczywiście w repertuarze znalazło się disco tango, macarrena. Następnie przefrunęliśmy ocean do Afryki. Poznaliśmy dale fuego, zumba EO.

Zostaliśmy zarażeni bakcylem tańca i porwani do zabawy w rytm przeboju  "Aram sam sam". Wszystkie tańce i zabawę prowadziły panie Małgorzata Kruczek - tryskająca energią i Anna Bełzowska. Choreografię przygotowała pani Justyna Dragan. Nasi mali uczniowie przygotowali się również i zaskoczyli swoimi wymyślnymi strojami balowymi.

W przerwie zabawy czekał na nas poczęstunek przygotowany przez szkołę pod okiem pani Małgorzaty Szumiec i częściowo sponsorowany przez Stowarzyszenie. Posileni i wypoczęci, mogliśmy wrócić na parkiet.

Podczas zabawy nawiązały się przyjaźnie - brak nam słów by opisać serdeczność i opiekuńczość młodzieży szkolnej i wolontariuszy Klubu "Pomagamy". Do mikrofonu dorwali się również Michał i Kasia - nasi podopieczni. Mieli swoje 5 minut! Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami.

W zabawie uczestniczyli uczniowie:

  • SOSW im. Jana Pawła II przy ul. Niecałej, Kraków
  • SOSW nr 4 przy ul. Wietora, Kraków

Zabawa na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych milusińskich. Dziękujemy Dyrekcji, Wychowawcom oraz Uczniom i Wolontariuszom szkoły za pomoc w realizacji podstawowego celu naszej działalności, jakim jest integracja. Życzymy sobie, aby cel ten zawsze był realizowany z taką dozą radości i empatii.

Obdarowani słodyczami pożegnaliśmy się zaproszeniem na Festyn w Korzkwi.

Jak zawsze są z nami biura turystyczne. Tym razem do Korzkwi podróżowaliśmy z Biurem Tyrystycznym "Jordan" - wielkie dzięki!

SPN "Bądzcie z nami"
ul. Piekarska 3
31-067 Kraków

tel./fax +48 (12) 637 33 94
tel. kom. +48 602 188 766
tel. +48 (12) 430 63 13

więcej...

Grupowe ubezpieczenie na życie
typ P dla członków
SPN "Bądźcie z nami"

więcej...

Strony www OSI GO3.pl

Odwiedziło nas osób