Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Bądzcie z nami - Nr KRS 0000152522 Nr Konta: 081240 4719 1111 0000 5184 4280 OPP
O nas Aktualności Nasi przyjaciele Darowizna Ubezpieczenia PZU 1% podatku Kontakt
 
 
Znajdujesz się na: AktualnościXXI Wystawa i Aukcja Prac Plastycznych - trafiona jak oczko


Stronę redaguje Ola Dinges


gieka.pl
Aktualności
1519757341_SPN-aukcja2018_129.jpg
XXI Wystawa i Aukcja Prac Plastycznych - trafiona jak oczko

Naszych przyjaciół nie zmogła grypa ani mrozy. Jak zawsze goście dopisali. Zostali gorąco powitani przez panią Dyrektor hotelu - Annę Mida i Prezes Stowarzyszenia - Cecylię Chrząścik.

Na zmarzniętych czekała pyszna kawa, serwowana przez firmę Sabro i słodkości przygotowane przez pracowników hotelu NOVOTEL City West a sponsorowane przez firmę Catering Turscy oraz firmę Piggy.

Jest taki dzień w roku kiedy sale konferencyjne hotelu Novotel City West zamieniają się w galerię, a sprawcami tej przemiany są pracownicy hotelu wraz z wychowawcami poszczególnych ośrodków.

Z każdym rokiem poziom prac jest coraz wyższy i jest ich coraz więcej, a to wszystko zasługa wychowawców i środków finansowych pozyskanych w czasie poprzednich aukcji, na co zwróciła uwagę Prezes Stowarzyszenia - Cecylia Chrząścik wyrażając wdzięczność pedagogom za ukierunkowanie młodzieży i wydobycie talentów spośród uczniów ośrodków.

Praca wychowaczyń została doceniona i nagrodzona poprzez przyznanie im srebrnych słoneczek - odznaczeń Stowarzyszenia. Słoneczka otrzymały panie: Renata Strojniak i Bożena Dybka z Zespołu Szkół Specjalnych nr 6 przy ul. Ptaszyckiego w Krakowie oraz panie Aneta Krupnik i Agnieszka Janicka-Surowiec z SOSW im. Poczty Polskiej w Skawinie. Sala również nagrodziła panie odśpiewaniem "Sto lat" i brawami. Słoneczka - odnaki Stowarzyszenia wykonała Firma Jubilerska Wenc.

Po części oficjalnej mikrofon przejął niezastąpiony duet zaprzyjaźnionych z nami od lat artystów Piwnicy Pod Baranami - Rafał Jędrzejczyk i Leszek Wójtowicz zapraszając na scenę gwiazdę wieczoru - Aloszę Awdiejewa. Na pytanie, czy przyszedł po swoje serce, które zostawił u nas siedem lat temu, odpowiedział, że jego serce tu zostaje już z nami na zawsze. Jak zawsze - tryskał świetnym humorem, rozbawił salę śpiewem i anegdotami, za co otrzymał owacje na stojąco.

Tradycyjnie o prezenty dla naszych gwiazd wieczoru dba pan artysta rzeźbiarz - Mariusz Dydo, za co jesteśmy mu ogromnie wdzięczni. Tym razem także przekazał tradycyjnego czerwonego ceramicznego żubra, a nasi prowadzący imprezę otrzymali po ceramicznym koguciku wykonanym przez uczestników "Terapii przez sztukę" Dworek Białoprądnicki.

I tak rozbawieni i w dobrych humorach przeszliśmy do licytacji, którą brawurowo poprowadzili nasi artyści. 

Obrazy były piękne, licytację najbardziej przeżywali młodzi autorzy prac. Najmłodszym licytatorem był Beniamin.

O transport "galerii obrazów" zadbało, jak zawsze, Radio Taxi Wawel, które jest z nami od 25 lat.

Niezapomniane chwile, jak zawsze, zatrzymał dla nas w kadrze pan Piotr Kubic - artysta fotograf - przyjaciel Stowarzyszenia.

Była z nami takze dwójka reporterów "Naszych Spraw" -  pan Ryszard Rzebko - Redaktor Naczelny i pani Iwona Kucharska - Redaktor, którzy na każdej imprezie pracowicie notują, fotografują, a później opisują nasze działania - już dziś zapraszamy do lektury.

Impreza odbyła się pod  patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego - Pana Jacka Krupy.

Patronat medialny:

  • TVP Kraków
  • Radio Kraków
  • Magazyn Osób Niepełnosprawnych „Nasze Sprawy”
  • Gazeta Krakowska
     

 

SPN "Bądzcie z nami"
ul. Piekarska 3
31-067 Kraków

tel./fax +48 (12) 637 33 94
tel. kom. +48 602 188 766
tel. +48 (12) 430 63 13

więcej...

Grupowe ubezpieczenie na życie
typ P dla członków
SPN "Bądźcie z nami"

więcej...

Strony www OSI GO3.pl

Odwiedziło nas osób