Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Bądzcie z nami - Nr KRS 0000152522 Nr Konta: 081240 4719 1111 0000 5184 4280 OPP
O nas Aktualności Nasi przyjaciele Darowizna Ubezpieczenia PZU 1% podatku Kontakt
 
 
Znajdujesz się na: AktualnościZłota polska jesień w Ogrodzieńcu – zabawa, nauka i rehabilitacja


Stronę redaguje Ola Dinges


gieka.pl
Aktualności
1539639826_SAM_0306.JPG
Złota polska jesień w Ogrodzieńcu – zabawa, nauka i rehabilitacja

11 października, kolejny, trzeci już raz zostaliśmy zaproszeni przez pana Pawła Jochymka do Ogrodzieńca na szlak Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Park - Ogrodzieniec znajduje się w miejscowości Podzamcze (gmina Ogrodzieniec)  u stóp malowniczo położonych, przepięknych ruin Zamku Ogrodzieniec. Prowadzi do niego kręta droga, wzdłuż której rozpościerają się rozłożyste klony, o tej porze roku, złote w blasku słońca. Stąd skojarzenie, jadąc tą aleją mieliśmy wrażenie, że zbliżamy się do raju.

Gdy emocje sięgnęły zenitu dotarliśmy do celu. Przepyszna drożdżówka i napój dodały nam sił na pokonanie pieszej drogi do zamku.  Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Parku Miniatur. Rozpoznaliśmy tutaj makiety zamków znajdujących się na Szlaku Orlich Gniazd, rozciągającym się od Krakowa, aż po Częstochowę. Zamki i warownie odtworzone zostały zgodnie z prawdą historyczną, łącznie z interesującym ukształtowaniem Jury. Wśród tak ciekawej scenerii gospodarze Parku zadbali również dobrą zabawę.

Ogromną atrakcją okazała się możliwość spróbowania własnych swoich sił w strzelaniu z łuków. Tutaj po raz pierwszy nasi podopieczni mogli zmierzyć się ze swoimi słabościami. Strzelanie z łuku to nie lada wyzwanie wymagające koncentracji uwagi, uruchomienia wielu partii mięśni i przede wszystkim kształtowanie wiary we własne możliwości. Członkowie wycieczki poradzili sobie z tym zadaniem doskonale!

Kolejnym punktem programu był Mini Park Linowy. Trasa wspinaczkowa pozwalała każdemu odważnemu śmiałkowi na pokonanie lęku wysokości, trenowała równowagę. Zróżnicowane przeszkody zapewniały również wspaniałą zabawę zespołową, uczyły współpracy! W drodze na Tor saneczkowy uczestnicy wycieczki próbowali swoich sił jeżdżąc elektrycznymi autami. Tu z kolei nasi podopieczni ćwiczyli koordynację wzrokowo – ruchową i orientacją przestrzenną. Wypadli doskonale! Punktem kulminacyjnym wyjazdu okazała się próba sił w konfrontacji z saneczkami. Tor Saneczkowy to przede wszystkim bezpieczna zabawa, wielkie emocje ale również trening odpowiedzialności, wiary we własne możliwości i umiejętności przestrzegania regulaminu. I tutaj również odnieśliśmy wielki sukces!

Bezpiecznie wylądowaliśmy w Parku Doświadczeń Fizycznych. Tutaj spotkaliśmy rzeczy, które na pozór wydają się niemożliwe. Naszych podopiecznych szczególnie zainteresowały symulatory lotów, urządzenia wydające dźwięki i  równoważnie. Po raz kolejny w przyjemny sposób podróżnicy podjęli trud zmierzenia się ze swoimi ograniczeniami.

Ostatnim punktem programu był Dom Legend i Strachów. Przechodząc przez jego wrota przenieśliśmy  się w świat baśni oraz legend, z których słynie Jura Krakowsko - Częstochowska. Stanęliśmy oko w oko z potężnym czarnym psem, sylwetką białej damy, zostaliśmy otoczeni przez potężne nietoperze. W bezpieczny sposób zaprzyjaźniliśmy się z własnymi lękami, uczuciami, które towarzyszą naszym podopiecznym od początku życia, zarówno podczas leczenia jak i podczas żmudnej rehabilitacji. Głodni, ale bardzo szczęśliwi dotarliśmy do Karczmy Jurajskiej. Przepyszny obiad dopełnił dzieła. Jeszcze tylko ostatnia fotografia na tle autokaru wspierającego nasze działania JORDAN GROUP w towarzystwie niezwykle życzliwego kierowcy: Pana Roberta i do domu!   Troszkę   żal że zabrakło nam czasu na zwiedzanie ruin zamku - następnym razem odwiedzimy Białą Damę ! 
     

Z serca dziękujemy za tak cudowny dzień pełen blasku Stowarzyszenia i jesiennego słońca!
Uczestnikami wycieczki byli uczniowie SOSW Nr 6 im. Jana Pawła II w Krakowie, SOSW im. Poczty Polskiej w Skawinie oraz podopieczni ŚDS Leonardo w Krakowie.
Stowarzyszenie pokryło koszty posiłku i częściowo transportu. A wszystkie te chwile radości zawdzięczamy również Panu Pawłowi Jochymkowi, Pani Izie i Wam drodzy Państwo, którzy pamiętacie o naszym Stowarzyszeniu przy rozliczaniu podatku. Tyle może zdziałać ten 1 wielki procent. Dzięki Kochani !  

SPN "Bądzcie z nami"
ul. Piekarska 3
31-067 Kraków

tel./fax +48 (12) 637 33 94
tel. kom. +48 602 188 766
tel. +48 (12) 430 63 13

więcej...

Grupowe ubezpieczenie na życie
typ P dla członków
SPN "Bądźcie z nami"

więcej...

Strony www OSI GO3.pl

Odwiedziło nas osób