Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Bądzcie z nami - Nr KRS 0000152522 Nr Konta: 081240 4719 1111 0000 5184 4280 OPP
O nas Aktualności Nasi przyjaciele Darowizna Ubezpieczenia PZU 1% podatku Kontakt
 
 
Znajdujesz się na: AktualnościLaskowa w złotej koronie jesieni


Stronę redaguje Ola Dinges


gieka.pl
Aktualności
1540235996_dscn1533-1.JPG
Laskowa w złotej koronie jesieni

Nie mogło być inaczej – witały nas skąpane w słońcu kolorowe  wzgórza,  pośród których usytuowana jest ukochana przez nas Laskowa. To już 19 lat trwa nasza znajomość. A wszystko zaczęło się od słynnej powodzi, by po latach nadal trwała już przyjaźń Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i uczniów  Zespołu Szkół w Laskowej z naszymi Podopiecznymi. Spotykamy się corocznie podczas festynu w Korzkwi, w teatrze Bagatela i oczywiście w Laskowej.

Wszystko to zawdzięczamy Pani Dyrektor Marii Woźniak, będącej już na emeryturze, ale nadal z nami. Przyjaźń i integracja od wielu , wielu lat. 
Jak zawsze spoglądaliśmy w niebo prosząc o pogodę. Na szczęście była cudowna polska jesień. Na początek obecna Pani Dyrektor Monika Miś zaprosiła  nas do gospodarstwa sadowniczego: „SADY WINCENTA”. Tutaj czekał na nas właściciel zakładu - Pan Wincenty Krzyżak. Gospodarz z ogromną cierpliwością oprowadzał naszą gromadę  po zakładzie przetwórstwa, odpowiadając o produkcji ekologicznych soków. Dla naszych podopiecznych było to niezwykle interesujące spotkanie. Nareszcie mogli zobaczyć całą linię produkcyjną - od owoców w skrzynkach po sok w kartonie. Na zakończenie zostaliśmy obdarowani pysznymi sokami. Pięknie dziękujemy!
Na tym nie koniec miłych niespodzianek. Pani Dyrektor Monika Miś, która kontynuuje „Dzieło Przyjaźni” z tajemniczą miną zaprosiła nas na spacer do Żmiącej. Droga wiodła przez bajecznie kolorowy las, pośród przydrożnych kapliczek.  W końcu dotarliśmy do restauracji „|Przy Młynie”. Tutaj czekał na nas uśmiechnięty Pan Szymon Nowak - właściciel. Okazało się, że nie jest to jedynie restauracja, ale miejsce posiadające ogromne zaplecze w postaci  stawów rybnych, galerii rzeźb lokalnego artysty Jakuba Puchały oraz kąciki do zabaw. Po pysznym obiedzie  przenieśliśmy się do Altany Konferencyjnej, gdzie czekał nas deser: ciasta pieczone przez Panią Dyrektor i rodziców uczniów szkoły z Laskowej. Stół obfitości i przepyszności!! W ugoszczeniu nas pomagały uśmiechnięte uczennice: Patrycja Wróbel, Kinga Sajdak, Barbara Pławecka i Justyna Frączak. Następnie przyszedł czas na konkurs,  który przygotowała wraz z uczennicami, Pani Jolanta Bukowiec, nauczycielka ze szkoły w Laskowej. Pomysł zabawy okazał się dla naszych podopiecznych fantastyczny, bo pobudzał zmysł dotyku i węchu, kształtował wyobraźnię i trenował mówienie. Było to rozpoznawanie warzyw i owoców po dotyku i zapachu. I choć  nie zawsze udawało się odgadnąć nazwę warzywa czy owocu, to zabawa była wspaniała.
Myśleliśmy, że to już koniec naszego biesiadowania, a tu nagle pojawił się Pan Szymon, rozpalił grilla i na stole pojawiły się kiełbaski. Były przepyszne!
Tym razem naszą wycieczkę zawdzięczamy po raz kolejny Firmie Turystyczno- Przewozowej WIST.  Był z nami miły Pan Kierowca, który obawiał się, czy po tak obfitym jedzonku autokar nie będzie nadmiernie przeciążony? Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.
Niestety przyszedł czas rozstania. Obdarowani słodyczami, z niezapomnianymi przeżyciami w sercu, wróciliśmy do Krakowa.
Jeszcze raz stokrotnie dziękujemy za urocze chwile,  które na długo pozostaną w naszej pamięci. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie SOSW Nr 6 im. Jana Pawła II w Krakowie, SOSW im. Poczty Polskiej w Skawinie oraz podopieczni ŚDS Leonardo w Krakowie.

SPN "Bądzcie z nami"
ul. Piekarska 3
31-067 Kraków

tel./fax +48 (12) 637 33 94
tel. kom. +48 602 188 766
tel. +48 (12) 430 63 13

więcej...

Grupowe ubezpieczenie na życie
typ P dla członków
SPN "Bądźcie z nami"

więcej...

Strony www OSI GO3.pl

Odwiedziło nas osób